آمار بازدید
بازدید امروز : 17
بازدید کل : 28669
کاربران آنلاین : 1
همایش های سال 1394
 
همایش بین المللی سربداران
نهضت سربداران برگی زرین است بر تارک تاریخ ایران که به عنوان اولین حکومت مردمی شیعه طلایه داران اندیشه مهدویت و ترویج فرهنگ انتظار بودند. حماسه همیشه جاوید سربداران با داشتن فرهنگ و آیینی آرمانی و الگویی اسلامی مبتنی بر فرهنگ تشیع توانست به فرجام توام با عزت ومعنویت برسد؛ آن هم در زمانی که قوم وحشی، خود کامه و دوراز خصایص انسانی مغول سرزمین مقدسمان را آماج ظلم و ویرانی می نمود و کیان ملیت، هویت و فرهنگ ما را نشانه رفته بود. استقامت مردم دیار سربداران در آن تاریخ سراسر ارعاب مغول، قیامی منحصر به فرد وجاودانه بود،که می توان با بازگشایی زوایای متعدد و ناگشوده این حرکت دینی، اندیشه جوانان را هر چه بیشتر با فرازهایی بلند دوران پایداری وعزت آشنا نمود.

زمان برگزاری: 26-27 آذرماه 1394
مکان برگزاری: دانشگاه حکیم سبزواری
 

دومین جشنواره ملی دانشجویی سفرنامه و ادبیات داستانی رضوی
دومین جشنواره ملی دانشجویی سفرنامه و ادبیات داستانی رضوی در سه محور زیر به میزبانی دانشگاه حکیم سبزواری در تاریخ 25 آبان ماه 1394 برگزار شد.
  • 1-داستان کوتاه
  • 2-سفرنامه نویسی
  • 3-خاطره نویسی
 

همایش و نمایشگاه جانبی صنعت سیمان و افق های پیش رو
دانشگاه حکیم سبزواری و شرکت سیمان لار سبزوار از چند سال پیش همکاری ثمربخشی را  آغاز کرده‌اند و توانسته‌اند همکاری صنعت و دانشگاه را به مفهوم واقعی کلمه تا حدود زیادی محقق سازند.
این همایش در تاریخ 19 - 21 آبان ماه 1394 در مرکز همایش های رازی تهران برگزار شد
 

همایش آسیب شناسی آموزش زبان های خارجی
نخستین همایش (دوسالانه) ملّی آسیب شناسی آموزش زبان های خارجی درایران، با هدف زمینه سازی جهت ارائه یافته ها و پژوهش های نوین علمی، کمک به رشد و گسترش آموزش و یادگیری زبان، ایجاد فضای مناسب جهت نقد و بررسی علمی جایگاه زبان بومی و زبان های خارجی در کشورمان، ایجاد تعامل سازنده بین استادان و دانشجویان زبان و مباحثی از این قبیل، در روزهای 9و10 اردیبهشت 1394 در سبزوار، توسط دانشکده ی ادبیات و علوم انسانی دانشگاه حکیم سبزواری (گروه های آموزشی زبان و ادبیات انگلیسی، زبان و ادبیات فارسی و زبان و ادبیات فرانسه) با همکاری شماری از موسسات و مراکز علمی و دانشگاهی کشورمان برگزار شد.
 

سیزدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی
برگزاری دوازده دوره جشنواره موضوعی خوشنویسی با گستره ملی در قالب جشنواره فرهنگی و هنری امام رضا علیه السلام محقق گردیده است و از این میان، 10 دوره آن در استان یزد و دوره های یازدهم و دوازدهم در مشهد مقدس برگزار شده است. همچنین سیزدهمین دوره این جشنواره مورخ سوم شهریور ماه 1394 در سبزوار برگزار شد.
 

جشنواره پروژه های دانشگاهی حکیم
این جشنواره به همت دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر و با همکاری انجمن های علمی مکاترونیک ، برق و کامپیوتر برگزار میشود .هدف از برگزاری این جشنواره ، آشنایی بیشتر دانشجویان با مباحث عملی و آماده سازی آنان برای ارتباط بیشتر با صنعت کشور است .این جشنواره به صورت نمایشگاهی از دستاورد ها ، اختراعات ، نوآوری ها و ابتکارات دانشجویان دانشگاه در تمام رشته های فنی از قبیل مکاترونیک ، مکانیک ، برق ، عمران ، کامپیوتر ، مواد و ... است . همزمان با نمایش پروژه ها ،  تیم داوران متشکل از اعضای هیئت علمی رشته های شرکت کننده در جشنواره ، به بررسی پروژه ها و پرسش از اعضای تیم پروژه پرداخته و در انتها از تیم های برتر تجلیل به عمل خواهد آمد .