آمار بازدید
بازدید امروز : 17
بازدید کل : 28669
کاربران آنلاین : 1
همایش های سال 1395
 
سی و یکمین دوره جشنواره منطقه ای قرآن و عترت 
افق‌هاي حيات معنوي آنگاه رخ مي‌نمايد كه انسان با تعاليم وحي الهي و برنامه‌هاي فرهنگي مبني بر معنويت و نور و سيره بزرگان عرصه توحيد و عرفان آشنا گردد و خويشتن را به اين سرچشمه نور لايزال الهي برساند
اين جشنواره با شركت دانشجويان برجسته و موفق در معارف قرآنی و… از دانشگاههاي منطقه های2 و 9 کشور  (دانشگاههاي استانهاي خراسان رضوي، شمالي و جنوبي، گلستان، مازندران، گيلان و سمنان) و حضور كليه دانشجويان و علاقمندان به قرآن برگزار شد. 
 

همایش و نمایشگاه جانبی صنعت سیمان و افق پیشرو 

به دلیل گستردگی و افزایش کارخانجات سیمان در ایران، در سال‌های گذشته سمینارها و نمایشگاه‌های متعددی درباره صنعت سیمان تشکیل شده است.
دانشگاه حکیم سبزواری، شرکت سیمان لار سبزوار و ماهنامه علمی-فنی-اقتصادی سیمان از چند سال پیش همکاری ثمربخشی را آغاز کرده‌اند و توانسته‌اند همکاری صنعت و دانشگاه را به مفهوم واقعی کلمه تا حدود زیادی محقق سازند.

 

جشنواره ایده های برتر کارآفرینی

مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه حکیم سبزواری با همکاری و موافقت فرمانداری شهرستان سبزوار، به برگزاری "جشنواره ایده های برتر کارآفرینی" در راستای نقش آفرینی بیشتر شهروندان در توسعه پایدار، اقدام نموده و حامیان جشنواره نیز موافقت و همراهی خود را در راستای ایفای نقش موثر در برگزاری این جشنواره اعلام نموده اند.

 

بیست و پنجمین سمینار جبر ایران

از اهداف مهم این سمینار با قدمت، ارائـه جدیـدترین دستـاوردهای پژوهشی و تبادل نظر بین پژوهشگران حوزه های مختلف جبر می باشد.
مهم ترين برنامه هاي سمينار :
  • ارائه سخنراني هاي کليدي توسط متخصصين
  •  ارائه مقالات علمي و کاربردي
  • برگزاري کارگاه هاي آموزشي و تخصصي


 
 

کارگاه بررسی تطبیقی مکتب های ادبی ایران و اروپا  

در تاریخ دوم و سوم اسفند 1395، کارگاهی با عنوان «بررسی تطبیقی مکتب‌های ادبی ایران و اروپا و دریافت آن در ادبیات معاصر ایران»
برگزار شد. مدرسان این کارگاه دکتر کتایون شهپرراد و دکتر آذین حسین‌زاده، اعضای هیأت علمی گروه زبان و ادبیات فرانسه هستند.

 
اولین کارگاه محاسبات موازی

به منظور آشنایی با محاسبات موازی، گروه ریاضی کاربردی دانشگاه حکیم سبزواری کارگاهی دو روزه در تاریخ دهم و یازدهم اسفند ماه سال 95 با عنوان محاسبات موازی برگزار شد.

به موازات گسترش علم در شاخه‌های مختلف، لزوم انجام محاسبات پیشرفته در زمان کوتاه مورد توجه پژوهشگران قرار گرفته است. بر این اساس و با توجه به سخت‌افزار ماشین‌های محاسباتی پیشرفته، شاخه‌ای با عنوان پردازش موازی مطرح گردیده است که از آن می‌توان در کوتاه کردن زمان پردازش داده‌های موجود در زمینه‌هایی نظیر پیش بینی آب و هوا، ديناميك سيالات حرارتي، شبیه‌سازی‌ تصادفات، اکتشافات نفت و گاز، تحلیل داده‌های لرزه‌نگاری، تصاویر ماهواره‌ای، طراحی مواد و داروها و محاسبات علمی ریاضی بهره گرفت