دلنوشته و پیام تشکر مدیراجرایی نکوداشت حمید سبزواری برای دست اندرکاران                در مراسمی از دست اندرکاران نکوداشت استاد حمید سبزواری تقدیر شد.
دلنوشته و پیام تشکر مدیراجرایی نکوداشت حمید سبزواری برای دست اندرکاران
مدیراجرایی نکوداشت ملی استاد حمید سبزواری در مراسم تقدیر وتشکر از عوامل اجرایی ، با قرائت یک دلنوشته زیبا و ادبی از زحمات تمامی دست اندرکاران این برنامه سپاسگزاری کرد.
1391/10/10 ادامه مطلب


در مراسمی از دست اندرکاران نکوداشت استاد حمید سبزواری تقدیر شد.
دست اندرکاران نکوداشت ملی استاد حمید سبزواری در مراسمی با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار مورد تقدیر قرار گرفتند.
1391/10/10 ادامه مطلب


دبیرنکوداشت ملی استادحمید سبزواری : 4 محور جدید برای تجلیل از مقام ادبی استاد حمید سبزواری
سید نورالله رضوی یکشنبه شب در حاشیه گشایش نمایشگاه خط نگاره های اشعار استاد سبزواری افزود : این چهار محور جدید عبارتند از : ثبت سرود "خمینی ای امام" در فهرست آثار معنوی کشور ، تبدیل منزل پدری استاد سبزواری به موزه آثار و فرهنگسرای تخصصی شعر و ادبیات در سبزوار ، ترجمه اشعار مبارزاتی و مقاومتی استاد سبزواری به زبان عربی ، چاپ و انتشار نشریه ویژه و لوح فشرده نکوداشت شاعر آرمان گرای انقلاب .
1391/07/25 ادامه مطلب


در صورت حمایت مردم ومسئولان ، منزل پدری استاد سبزواری به موزه تبدیل می شود.
محسن ممتحنی که در حاشیه برگزاری نمایشگاه خط نگاره از اشعار استادحمید سبزواری سخن می گفت ، افزود : این منزل قدیمی که از وسعت مناسبی هم برخوردار است ، در صورتی که حمایت مردم و مسئولان وجود داشته باشد ، به راحتی می تواند به یک مکان فرهنگی در شهر سبزوار تبدیل شود.
1391/07/25 ادامه مطلب


نمایشگاه خط نگاره های اشعار استاد حمید سبزواری در نگارخانه اسرار گشایش یافت.
در تهیه این خط نگاره ها ، سعی شده است ، از آن دسته اشعار استاد سبزواری که محبوبیت بیشتری درمیان عموم مردم دارند ، استفاده شود.
1391/07/25 ادامه مطلب


تقدیر و تشکر مدیر اجرایی از کادر اجرایی نکوداشت
همکاران ارجمندم ،اعضای محترم ستاد و تمامی دست اندرکاران نکوداشت ملی استاد حمید سبزواری
1391/07/25 ادامه مطلب


نمایشگاه خط نگاره های اشعار استاد حمید سبزواری برگزار خواهد شد.
در این نمایشگاه آثار خط نگاره از 6 هنرمند سبزواری آقایان وخانم ها های مجتبی طبسی ، محمد اسحاقیان ، مصطفی وفایی ، محمودکارگری ، سمانه کیوانلو و سمیرا گریوی تا پایان هفته جاری به نمایش در خواهد آمد.
1391/07/22 ادامه مطلب


تقدیر دکتر محمدیان از دبیر اجرایی ودست اندر کاران همایش ملی استاد حمید سبزواری
به دنبال برگزاری موفق ومنظم همایش ملی نکوداشت استاد حمید سبزواری ریئس محترم دانشگاه حکیم سبزواری دکتر عباس محمدیان از آقای رضوی مدیر فرهنگی ودبیر همایش ودست اندر کاران همایش طی نامه ای تقدیر وتشکر کردند
1391/07/20 ادامه مطلب


دیدار خصوصی استاد حمید سبزواری وخانواده اش با آقای دکترسید محمد علوی مقدم
استاد حمید سبزواری به همراه خانواده اش به دیدار آقای دکتر علوی مقدم در تاریخ18/7/91 رفتند .
1391/07/20 ادامه مطلب


بازتاب گسترده نکوداشت استاد سبزواری در رسانه های کشور
با وجود به تاخیر افتادن تجلیل از شاعرآرمانگرای انقلاب از تیر به مهر ماه سال جاری باز هم رسانه های کشور اعم از صداو سیما، خبرگزاری ها، روزنامه ها و سایت های فرهنگی وهنری و محلی چند روز مانده به برگزاری این مراسم خبرها و گفتگوهای فراوانی منتشر کردند.
1391/07/20 ادامه مطلب


حضور استاد سبزواری در بین مردم شهرستان سبزوار
در روز سه شنبه 18/7/91استاد حمید سبزواری وخانواده محترمش در بین مردم سبزوار حضور یافتند ومورداستقبال گرم مردم قرار گرفتند.
1391/07/19 ادامه مطلب


یک شاعر سبزواری ، با سروده ای نغز ، اهانت به رسول اکرم (ص) را محکوم کرد.
حسینی ، شاعر محلی سرای سبزوار که در شب شعر کشوری «چاووش قافله شعر» در دانشگاه حکیم سبزواری شرکت کرده بود ، به محض قرائت دوبیتی خود با لهجه شیرین شهرزادگاهش ، برای مدتی طولانی مورد تشویق گرم حضار قرار گرفت.
1391/07/18 ادامه مطلب


عرض ارادت رضوی به دست اندرکاران ستاد نکوداشت استاد سبزواری
این قافله که به انجام رسید پرتویی از همت بلند انسانهایی است که گامی استوار،نگاهی نافذ،اندیشه ای برفراز و دلی به وسعت دریا داشته اند.این خجسته پیروزی برشما پرتو افشان عرصه ی آیین نکوداشت مبارک باد
1391/07/18 ادامه مطلب


بخش هایی از سخنرانی سید نورالله رضوی در نکوداشت استاد حمید سبزواری
دبیرنکوداشت ملی استاد حمید سبزواری در این مراسم که روز دوشنبه 17 مهرماه در دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد ، به سخنرانی پرشوری پرداخت که چند مرتبه با تشویق حضار مواجه شد.
1391/07/18 ادامه مطلب


گروه فرهنگ و هنر دانشگاه حکیم سبزواری به پیشینه ی درخشان فرهنگی و با توجه به ظرفیت ها و توان بالای سبزوار از حور شاعران ،اندیشمندان و علماء برجسته و صاحب علم،کرامت و معرفت و روحی سرشار از ذوق و ادب فارسی برآن شد تا گامی کوچک و با تحفه ای درویش به استقبال و قدردانی یکی از این بزرگان برود.تا شاید بتواند گوشه ای از زحمات این بزرگواران را به دست جبران برآید.
به همین سبب نکوداشت شاعر انقلاب،حمید سبزواری از مبارزین ادبی دوره ی انقلاب و پس ازآن به همت دانشگاه حکیم سبزواری،اداره کل فرهنگ وارشاد خراسان رضوی و حمایت شورای شهر و اداره فرهنگ وارشاد شهرستان سبزوار درسال جاری برگزارخواهدشد 
دبیرخانه نکوداشت

برگزاری نکوداشت سبزواری،شاعرانقلابی از سال گذشته در پی هماهنگی های لازم می باشد که توانسته به ایجاد سایت رسمی،دبیرخانه مرکزی،دبیر همایش نائل آید.
از روند اجرایی برنامه نیز می توان به اطلاع رسانی در سطح شهر،فراخوان همکاری به ارگان ها و موسسات فرهنگی،جذب نیروی دانشجو و... اشاره نمود.

نکوداشت شاعر انقلاب حمید سبزواری در سال جاری برگزار خواهدشد.

برگزار کنندگان
حامیان